8 września dzieci z grupy „Jeżyki” zachowają w swojej pamięci na długo. Wszystko to za sprawą wycieczki, którą odbyły do Zagrody Edukacyjnej „Pszczółki” w Niezwojowicach.

To tutaj historia miesza się z teraźniejszością. W starym dworku można zobaczyć jedyną w Polsce makietę Bitwy Racławickiej, która pokazuje zmagania wojenne i zwycięską bitwę Tadeusza Kościuszki pod Racławicami.Makietę tworzy 300 figurek żołnierzy rosyjskich i chłopów wykonanych w drzewie lipowym. Dzieci miały okazję poznać historię odważnego chłopa  z Rzędowic- Bartosz Głowackiego, który swoją czapką powstrzymał wystrzał armatniej kuli. Dzieci zobaczyły autentyczne stroje z tamtych lat i dowiedziały się kim byli kosynierzy. W Izbie Regionalnej mogliśmy obejrzeć galerię obrazów, a w niej dwanaście ksiąg „Pana Tadeusza”.  Zlokalizowana w Muzeum Edukacji Izba Regionalna z dawnymi wiejskimi sprzętami przeniosła nas w odległe klimaty polskiej wsi.  Atrakcję miejsca stanowi bogactwo rękodzieła gospodarza zagrody- drewniane kołyski, figurki, ciekawe obrazy. „Pszczółki” – to także pierwsze w Polsce muzeum edukacji o pszczołach, które dostarcza niezapomnianych wrażeń podczas warsztatów pszczelarskich. „Jeżyki” pod okiem gospodarza samodzielnie składały ule; poznały historię pszczelej rodziny uwiecznionej na obrazie. Poznały różne rodzaje miodów , oraz wykonały samodzielnie świece z pszczelego wosku. Nie zabrakło również zajęć na świeżym powietrzu. Przedszkolaki poznały  smak suszonych owoców; zobaczyły jak działa wędzarnia. Zakosztowały owoców malin, aronii i śliwek. Obserwowały zwierzęta gospodarskie i ptaki domowe. Wiele emocji towarzyszyło dzieciom w kuchni, podczas pieczenia rogalików. Z pomocą pani Danusi poznawaliśmy kolejne etapy ich powstawania. Samodzielnie wykonane smakołyki zabraliśmy do przedszkola i delektowaliśmy się ich smakiem. Ten dzień , choć szybko minął był niecodziennym spotkaniem z przyrodą , historią i ciekawymi ludźmi, których gościnność mieliśmy okazję poczuć.