Smaller Default Larger

Poszukiwacze skarbów

Zdziwicie się bardzo, bo do tej zabawy nie potrzeba mapy. Skarb nie jest głęboko schowany… Uwaga… Zaczynamy… Kierujemy się w stronę półki z książkami i sprawdzamy bardzo dokładnie, czy wśród Waszych ulubionych bajeczek nie ma książki, którą dostaliście już dawno temu, ale nie było czasu, aby ją przeczytać. I co jest? Znaleźliście swój skarb? Jeśli tak, to wiecie co robić dalej😊 Miłego słuchania.

Wiosenny taniec

Dzieciaczki, bardzo żałujemy, że w tym pięknym dni nie jesteśmy razem. Obiecujemy, że po powrocie uczcimy Święto Wiosny wspólnie. A dzisiaj… podwińcie rolety lub odsłońcie firanki, tak aby zobaczyły Was chmury, pąki na drzewach, wiatr i przelatujące ptaki. Poproście Rodziców o włączenie piosenki „Wiosna wiosenka” i zatańczcie najpiękniej jak potraficie. Pamiętajcie, że przyroda na Was patrzy. Miłego Dnia Wiosny😊

Link do piosenki:

https://www.youtube.com/watch?v=YzMADXJp_Tk

Teatr Groteska online

Wiemy, że lubicie chodzić do teatru (albo jak teatr odwiedza nasz przedszkole). Dlatego codziennie o godz.12:00 odwiedźcie www.groteska.pl, a przekonacie się jakie niespodzianki przygotował dla Nas jeden z ulubionych dziecięcych teatrów.

Link: http://www.groteska.pl/

Dzieci wiedzą lepiej

Poproście rodzica, babcię, dziadka, ciocię, wujka, siostrę lub brata, żeby podali Wam jeden związek frazeologiczny. Tak, takie trudne słowa. ZWIĄ-ZEK FRA-ZE-O-LO-GI-CZNY.
O! ja już podaję na dziś: np. „Mieć muchy w nosie”. A teraz szukajcie wspólnych tłumaczeń: co to znaczy? Kiedy można tak powiedzieć? I o co w ogóle chodzi? J (uśmiech na twarzy gwarantowany).

Słyszę

Co u Ciebie słychać?A co słychać za Twoim oknem?

Umiesz narysować dźwięki, które słyszysz? Spróbuj na pewno sobie poradzisz! Do dzieła!

Piżamowy rekord

Witajcie Drogie Dzieci😊 Nie możemy spotkać się w naszym kolorowym budynku przedszkola, więc chcemy zaprosić Was do wspólnej zabawy w domu. Na co dzień nie ma czasu na takie przyjemności, ale teraz, gdy ważne jest, abyście spędzali czas w domu, proponujemy zabawę w bicie rekordu chodzenia w piżamie. Hi hi, śmieszne😊 Komu z Was uda się najdłużej? Ubieramy piżamki i zaczynamy! Oczywiście można piżamkę zdjąć do kąpieli i podczas zakładania czystej. Powodzenia!

Opracowanie: Katarzyna Biszczan i Agnieszka Tekiela