W związku z dbaniem o bezpieczeństwo swoje i innych oraz założeniami rocznego planu pracy pt. W zdrowym ciele, zdrowy duch, starsze przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach z pierwszej pomocy.

Dzieci obejrzały film animowany ,,I ty możesz uratować komuś życie", po którym każdy przedszkolak przystąpił do ćwiczeń. Pani Agata Dudek, która prowadziła te zajęcia utrwaliła z dziećmi numery alarmowe, zasady udzielania pierwszej pomocy oraz zachowywania się bezpiecznie w domu i przedszkolu. Dzieci z zaciekawieniem uczestniczyły w zajęciach i sporo wiedziały o zasadach udzielania pierwszej pomocy. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza nigdy nie będzie musiała zostać wykorzystana, ale jeśli zajdzie taka potrzeba nasi podopieczni będą wiedzieć jak się zachować.