Smaller Default Larger

Jak co roku  z okazji Dnia Dziecka,  nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Słomnikach. Na miejscu Panowie Strażacy opowiedzieli o zadaniach i trudach, z jakimi można się spotkać w ich pracy.

Praca Strażaków jest bardzo odpowiedzialna i bywa niebezpieczna. Ostrzegali przed nierozważnymi zabawami. Nie brakowała pytań ze strony dzieci, na które zawsze chętnie udzielali odpowiedzi. Ogromną niespodzianką dla przedszkolaków była możliwość obejrzenia wozów strażackich oraz sprzętu potrzebnego do ich pracy. Wszyscy chętni, mogli wejść na pokład wozu strażackiego i usłyszeć głośne syreny strażackie. Dzieci mogły sprawdzić jak ciężkie są hełmy strażackie, dotykając i przymierzając ich. Spotkanie z pewnością pozostanie na długo w pamięci naszych przedszkolaków, być może marzenia chłopców się ziszczą i zagoszczą w strażackich szeregach.