Smaller Default Larger

Dnia 18.06.2018r przedszkolaki z grupy Zajączków, Wiewiórek i Jeżyków  wybrały się na Lotnisko do Balic. Wszystkie były bardzo podekscytowane tym wyjazdem.

Wyprawa rozpoczęła się od zwiedzania hangaru z samolotami wojskowymi. Pilot jednego z samolotów zapoznał przedszkolaków z tajnikami oraz sztuką lotnictwa. Dzieci mogły dotknąć i usiąść za sterami statku powietrznego. Po zwiedzeniu części wojskowej lotniska udaliśmy się do remizy strażackiej Lotniskowej Straży Pożarnej. W siedzibie straży dzieci zostały przywitane przez wszystkich pełniących dyżur strażaków , którzy czekali już na nasze  przyjście.  Kiedy samochód strażacki wyjechał z garażu na plac mogliśmy obserwować pokaz sprzętu strażackiego służącego do gaszenia pożaru lub usuwania skutków powodzi,  wypadków drogowych lub innych katastrof. Mogliśmy też obserwować ćwiczenia strażackie  oraz  przy pomocy dzielnych strażaków przećwiczyć umiejętność lania wody ze strażackiego hydrantu.  Dużą niespodzianką było spotkanie z sokolnikiem i jego sokołem , którego zadaniem jest odstraszać inne ptaki, które fruwają w okolicach pasa startowego i mogą zderzyć się z samolotem. Na koniec przedszkolaki  mogły jeszcze popatrzeć na  płytę lotniska i lądujące samoloty z wysokości strażackiego samochodu oraz przymierzyć strażackie hełmy. Zmęczeni, pełni wrażeń oraz szczęśliwi wróciliśmy do przedszkola. Ten dzień pozostanie długo w naszej pamięci. Niezapomniane wrażenia towarzyszyły dzieciom jeszcze długo po powrocie do przedszkola. Serdecznie dziękujemy Panu Arturowi Ciesielskiemu za zaproszenie i zorganizowanie wspaniałej wycieczki na lotnisko i do Lotniskowej Straży Pożarnej.