Smaller Default Larger

 W poniedziałek 4 czerwca odbył się w naszym przedszkolu trochę spóźniony Dzień Dziecka. Chciałyśmy aby ten czas był inny, wyjątkowy i kolorowy dlatego zorganizowałyśmy dla naszych podopiecznych podróż do krainy bajek.

Wszystkie przedszkolaki przyszły w tym dniu przebrane za swoją ulubioną postać bajkową i po śniadaniu Czerwony Kapturek (Pani Basia Stanek) i Wilk (Pani Agata Dudek) zaprosiły przeierańców na hol do wspólnej zabawy. Po krótkim powitaniu Wilk odczytał list z wiadomością do dzieci, w której poinformował, że w królestwie Królowej Małgorzaty I (w tej roli wystąpiła nasza Pani Dyrektor Małgorzata Wojasińska) zdarzyło się wielkie nieszczęście, gdyż czarnoksiężnik Kadabra pomieszał wszystkie bajki. Królowa Małgorzata I poprosiła więc wszystkie dzieci aby pomogły uporządkować panujący chaos. Wilk razem z Czerwonym Kapturkiem przeprowadzili zabawy z bajkowymi rekwizytami, oraz quiz wiedzy o bajkach. Dzieci zatańczyły piękny dworski taniec i wysłuchały piosenki pt. Każda dziewczynka chce być królewną. Na szczęście wszystko wróciło do normy, dzieci odczarowały złe zaklęcie a w króleswie zapanowała radość, która zwieńczona była żywiołowym tańcem wszystkich przebierańców oraz kolorowym bajkowym korowodem ulicami Słomnik. W drugiej części dnia po obiedzie dzieci odwiedził Klaun, który kręcił pyszną, słodką watę cukrową. Był grill, bańki mydlane, malowanie twarzy i beztroska zabawa, która zakończyła się wraz z przyjściem Rodziców. To był na prawdę fajny dzień!