Smaller Default Larger

Dnia 18 maja 2018r. dzieci z grupy „Wiewiórki” i „Żabki” brały udział w uroczystym „Święcie Wody i Zdrojka” w ramach ogólnopolskiego programu „Mamo, tato, wolę  wodę”, w którym uczestniczy nasze przedszkole.

Na początku Pani Agnieszka K. wprowadziła dzieci w tematykę spotkania organizując zabawę powitalną, a także czytając opowiadanie pt. „Przygoda Zdrojka”. Następnie Pani Agnieszka K. z pomocą Pani Magdaleny S.  przygotowała mnóstwo ciekawych doświadczeń  z udziałem wody. Pokazała dzieciom obieg wody w przyrodzie, zaprezentowała wodę w różnych postaciach, badała razem z dziećmi właściwości wody, a także malowała wodą piękne sylwety „Zdrojka”. Prócz nauki nie mogło zabraknąć również zabawy ! Dzieci z obydwu grup uczestniczyły w wielu zabawach ruchowych, a także w wyścigu rzędów, dzięki temu dzieci przypomniały sobie zasady zdrowej rywalizacji. Jako, że zabawy ruchowe zorganizowane były z udziałem wody, dzieci świetnie się bawiły i były radosne. Dzieci w tym dniu dowiedziały się, jak ważna jest woda w życiu człowieka, zwierząt i roślin, a panie nieustannie przypominały dzieciom, że należy duuuuużo pić! J Był to zdecydowanie udany dzień, pełen wrażeń, śmiechu i dobrej zabawy.