We wtorek 17 kwietnia nasze przedszkole gościło uczniów ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Słomnikach wraz nauczycielami. Podczas koncertu zaprezentowali swoje umiejętności uczniowie: Wiktoria Adamczyk, Marta Kiczmal, Vivien Dusza, Hania Włodarz, Maja Pokrzywińska, Aleksandra Młyńska, Magdalena Natkaniec, Maciej Zagrodzki, Julian Przecherka, Klaudia Kluzek, Jakub Buczek, Damian Skwara.

Przedszkolaki mogły poznać, a przede wszystkim usłyszeć na żywo takie instrumenty jak: skrzypce, gitara, wiolonczela, fortepian, perkusja, akordeon, saksofon, ksylofon, flet, trąbka i klarnet, puzon Instrumentaliści zaprezentowali nam na wyżej wymienionych instrumentach utwory m.in. melodię Trojaka, utwory Chopina, Bacha, Czajkowskiego „Jezioro łabędzie” i wiele innych przyjaznych dla naszego ucha utworów. Dzieci oglądały i słuchały z ogromnym zachwytem utworów. Dzieci rozwiązywały również zagadki muzyczne a za poprawnie udzielone na nie odpowiedzi przedszkolaki dostawały drobne upominki w postaci muzycznych ołówków. Występ wykonawców Szkoły Muzycznej złożył się na znakomite spektrum dźwięków i barw, jakie można usłyszeć grając na prezentowanych instrumentach. Koncert jak najbardziej miał formę edukacyjną i promującą kulturę muzyczną. Serdecznie dziękujemy uczniom i nauczycielom Szkoły Muzycznej za odwiedziny w naszym przedszkolu i wspaniały koncert.