We środę 21 marca w naszym przedszkolu uroczyście żegnaliśmy Zimę i witaliśmy upragnioną Wiosnę. Program artystyczny przygotowały dzieci z grupy Wiewiórek pod opieką wychowawczyń. Pojawiły się w nim wszystkie najważniejsze zwiastuny nadchodzącej nowej pory roku czyli: wiosenne kwiaty, kolorowe motyle, bocian, żabki, jaskółka i zaspany jeszcze miś.

Słoneczko starało się wszystkich obudzić i przygotować na przyjście zielonej Wiosenki, a psotny deszczyk delikatnie pryskał wodą dzieci, które wybrały się na spacer. Przedstawienie okraszone było radosnymi piosenkami, do śpiewu których włączyły się wszystkie dzieci zgromadzone w holu przedszkola. Po inscenizacji Pani Wiosna razem ze swoimi pomocnikami podarowała każdej grupie gałązkę do udekorowania zielonymi bibułkami i kwiatkami, która zdobi teraz kąciki przyrody w każdej sali. To był prawdziwie zielony i radosny dzień. WITAJ WIOSNO!