Smaller Default Larger

 

Zasady postępowania rekrutacyjnego

 

§ 2

  1. Do Przedszkola Samorządowego w Słomnikach przyjmowane są dzieci w wieku od 3 do 6 lat , zamieszkałe na terenie Gminy Słomniki.

  2. Dzieci w wieku 6 lat są zobowiązane odbyć roczne przygotowanie przedszkolne. Do oddziału dzieci 6 – letnich mogą być przyjęte dzieci 5 – letnie.

  3. W przypadku wolnych miejsc dyrektor może przyjąć do przedszkola dziecko, które ukończyło 2,5 roku.

  4. Liczba miejsc w oddziale przedszkolnym określona jest w arkuszu organizacyjnym i jest liczbą maksymalną.

  5. Jeżeli po zakończeniu postępowania rekrutacyjnego przedszkole nadal dysponować będzie wolnymi miejscami, w procesie dodatkowej rekrutacji mogą brać udział dzieci zamieszkałe poza obszarem Gminy Słomniki, na zasadach określonych w regulaminie rekrutacji.

 

 

§ 3

  1. Podstawowa rekrutacja do Samorządowego Przedszkola w Słomnikach odbywa się raz w roku. Dopuszcza się możliwość przyjmowania dzieci do przedszkola w ciągu całego roku szkolnego, jeżeli placówka dysponuje wolnymi miejscami.

  2. Rodzice dzieci uczęszczających do Samorządowego Przedszkola w Słomnikach w roku szkolnym 2017/2018 składają w przedszkolu deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego na rok szkolny 2018/2019.

  3. Na pozostałe wolne miejsca prowadzona jest rekrutacja zgodnie z niniejszym regulaminem.

  4. W przypadku zgłoszenia się większej liczby dzieci niż liczba wolnych miejsc w pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę łącznie następujące kryteria:

 

 

 

Lp.

Kryteria podstawowe

Liczba punktów

1

Wielodzietność rodziny kandydata

10

2

Niepełnosprawność kandydata

10

3

Niepełnosprawność jednego z rodziców /opiekunów kandydata

10

4

Niepełnosprawność obojga rodziców /opiekunów kandydata

10

5

Niepełnosprawność rodzeństwa kandydata

10

6

Samotne wychowywanie kandydata w rodzinie

10

7

Objęcie kandydata pieczą zastępczą

10

 

 

 

  1. W przypadku, gdy w I etapie rekrutacji dzieci otrzymają taką samą liczbę punktów, a przedszkole dysponuje wolnymi miejscami, w drugim etapie naboru będą brane pod uwagę dodatkowe kryteria i odpowiadające im wartości punktowe:

Lp.

Kryteria dodatkowe

Liczba punktów

1

Pozostawanie obojga rodziców w zatrudnieniu, prowadzenie przez nich działalności gospodarczej, prowadzenie gospodarstwa rolnego, pobieranie nauki w systemie dziennym

5

2

Zadeklarowanie przez rodzica/ów kandydata korzystania przez niego z pełnej oferty przedszkola tj. bezpłatnego nauczania, wychowania, opieki i posiłków (po czasie realizacji podstawy programowej w wymiarze 5 godzin)

do 4 -
1 godz. – 1
2 godz. – 2
3 godz. – 3

4 godz - 4

5 godz - 5

5,5godz - 5,5

3

Dziecko, wychowujące się w rodzinie mającej trudną sytuację rodzinną- wychowawczo-opiekuńczą. Rodzina jest objęta pomocą przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

3

4

Uczęszczanie rodzeństwa kandydata do tego przedszkola

3

5

Pozostawanie jednego rodzica w zatrudnieniu, prowadzenie przez niego działalności gospodarczej, prowadzenie gospodarstwa rolnego, pobieranie nauki w systemie dziennym

2

 

 

  1. Rodzice, opiekunowie prawni, osoby sprawujące pieczę zastępczą składają w przedszkolu wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola przedkładając komplet dokumentów ze wszystkimi zaświadczeniami, orzeczeniami i oświadczeniami. Brak dokumentów potwierdzających spełnienie kryteriów spowoduje nieuwzględnienie określonych kryteriów w procesie rekrutacji.

  2. Dokumenty, o których mowa mogą być składane w oryginale, notarialnie poświadczonej kopii albo w postaci kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez rodzica.

  3. Dzieci nieprzyjęte do przedszkola wpisane są na listę dzieci oczekujących na zwalniające się miejsce w ciągu roku szkolnego.