Smaller Default Larger

28 czerwca gościliśmy w naszym przedszkolu dziadka Leny Bujarskiej z grupy Wiewiórek Kapitana Janusza  Gardułę. Spotkanie prowadziła Pani Basia Stanek, która na początku spotkania wraz z grupą "Wiewiórek" zaprezentowała taniec do żeglarskiej muzyki.

Kapitan Garduła opowiedział dzieciom o swojej pasji jaką jest żeglarstwo.  Przedszkolaki dowiedziały się czym różni się  żeglarz od marynarza, z czego zbudowane są statki, jakie są zadania poszczególnych członków załogi.  Pan Kapitan przeprowadził doświadczenia związane z wodą, nauczył dzieci robić łódki z papieru oraz opowiedział o egzotycznych krajach, które odwiedził podczas swoich rejsów. Dziękujemy Panu Kapitanowi Januszowi Gardule za wspaniałe spotkanie z naszymi przedszkolakami. Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie i wywołało wiele emocji. Może któreś z dzieci pójdzie w ślady Pana Janusza ? Czas pokaże.