Smaller Default Larger

 

W zdrowym ciele zdrowy duch! Pod takim hasłem świętowaliśmy w dniu 7 czerwca Dzień Sportu w naszym przedszkolu. Przedszkolaki po śniadaniu udały się ze swoimi paniami na stadion Orlika w Słomnikach, gdzie czekały na nich animatorki z Animatort.

Panie w przebraniach clownów aranżowały zabawy  i zawody dla dzieci, w których przedszkolaki z zapałem uczestniczyły. Ćwiczyły równowagę, zwinność, rzucanie do celu, a przede wszystkim współpracę w zespole. Rywalizacji sportowej towarzyszył głośny doping i świetna zabawa. Zawody rozgrywano na tzw. 6 stacjach, przez które przechodziły dzieci w swoich grupach. Przedszkolaki próbowały swoich sił m.in. w rzutach do kosza, bieg z jajkiem, przeciąganiu szarfy, skokach obunóż przez przeszkodę i skokach w dal. Podczas zawodów sportowych nie zabrakło także... zumby (połączenie energetycznego tańca i aerobiku), którą poprowadziły  animatorki a także dużych baniek mydlanych. Podczas  sportowych  zmagań uśmiech nie schodził z twarzy małych sportowców. Wszystkie przedszkolaki, oprócz wspaniałych sportowych emocji i niezapomnianych wrażeń, otrzymały medale za udział w zawodach sportowych. Po zmaganiach sportowych dzieci zjadły kiełbaski z grilla, ale największym powodzeniem cieszyła się cukrowa wata do której ustawiła się długa kolejka. Po tak doskonałej imprezie dzieci pełne wrażeń wróciły do przedszkola. Dziękujemy Panią z firmy Animatort za wspaniałą  zabawę.