Smaller Default Larger

W dniu 11 maja dzieci 5- 6 letnie z grupy Wiewiórek i Jeżyków wraz z Panią Agnieszką Nagło wybrały się do Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Słomnikach. W szkole gorąco przywitała ich pani Ania Pokrzywińska, zajmująca się biblioteką szkolną, która oprowadziła dzieci po całej placówce.

Dzieci zapoznały się z pomieszczeniami szkolnymi: szatnią, świetlicą, klasami dydaktycznymi, holem szkolnym, łazienkami oraz biblioteką szkolną. Tam też Pani Ania przygotowała krótką lekcję biblioteczną, w czasie której dzieci wykonały zakładki do ulubionych książek. Przedszkolaki uczestniczyły w lekcjach pokazowych przygotowanych przez klasy I oraz ich wychowawców.  Spotkanie miało na celu przybliżenie przedszkolakom szkoły, do której niebawem będą uczęszczać , a także dostarczenie dobrej zabawy. Dzieci wróciły do przedszkola bardzo uśmiechnięte i zadowolone, wymieniając swoje wrażenia  na temat szkoły. W imieniu pań wychowawczyń i przedszkolaków bardzo dziękujemy za miłą gościnę!