Smaller Default Larger

9 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Słomnikach odbyło się spotkanie z jednym z najpopularniejszych pisarzy dla dzieci Panem Wiesławem Drabikiem, autorem ponad stu pięćdziesięciu bajek dla dzieci. Są to pełne humoru utwory, bardzo chętnie czytane i oglądane przez dzieci z pięknymi ilustracjami.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, który działa w naszym przedszkolu. Uczestniczyły w nim dzieci z grupy "Jeżyków" i "Wiewiórek". Pisarz szybko nawiązał dobry kontakt z dziećmi i skupił ich uwagę, dzięki czemu bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Autor opowiadał o swojej  twórczości, o tym jak powstają książki. Odczytywał zabawne fragmenty bajek, podczas słuchania których zachęcał dzieci do odgadywania rymów. Wiele śmiechu wzbudzały zadawane przez pisarza zagadki za  których dzieci w nagrodę otrzymywały naklejki i zakładki do książek. Dzieci, które najwięcej  ich uzbierały otrzymały od pisarza książki ze specjalną dedykacją. Spotkanie upłynęło w miłej i ciepłej atmosferze. Z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci i zachęci je do sięgnięcie po książki autora. W podziękowaniu za spotkanie pisarz otrzymał od przedszkolaków bukiet kwiatów i dyplom.