Smaller Default Larger

Miesiąc kwiecień ukierunkowany jest w dużej mierze na działania ekologiczne. Uroczyście  obchodzony Pierwszy Dzień Wiosny  oraz Dzień Ziemi sprawiają, że większą uwagę skupiamy na otaczającej nas przyrodzie.

W tym okresie w  naszym  przedszkolu,  przeprowadzane  zostają  zajęcia, które mające na celu podniesienie świadomości ekologicznej oraz edukacyjnej –odnoszącej się do dbania o czystość naszej planety. Podejmowane zostają również  akcje. Jedną z takich ekologicznych akcji przeprowadziła pani Aneta Gumula oraz pani Beata Konieczna.  Panie zorganizowała  zbiórkę baterii oraz plastikowych butelek. Wszystkie zebrane surowce zostały skrupulatnie przeliczone i wymienione,  w ramach działań  prowadzonych przez Urząd Miasta Krakowa na sadzonki  tuii oraz świerków, które wzbogaciły nasz teren zielony.