W czwartek, 10 marca, w całym  przedszkole rozbrzmiewało dźwiękami muzyki. A wszystko za sprawą naszych gości i ich instrumentów muzycznych. Spotkanie dla wszystkich grup, które odbyło się w auli, poprowadziła pani Aneta Gumula.

Wychowawczyni z grupy Kotków (w związku z tematyką profesji, omawianych podczas zajęć dydaktycznych) zwróciła uwagę, iż dzieci, oprócz tego, że dowiadują się wiele o pracy dorosłych, mogą kształtować także swoje zainteresowania. Tym razem, celem było przybliżenie przedszkolakom świata muzyki; rozbudzenie w nich pasji, która mogłaby się z czasem przerodzić w profesjonalnie wykonywany zawód. Dokonano prezentacji gości. Pani Aneta rozpoczęła od dwóch pań, dobrze znanych naszym przedszkolakom: Malwiny Gajdy, grającej na perkusji, oraz Barbary Stanek, grającej na gitarze klasycznej. Następnie gorącymi oklaskami publiczność przywitała dwóch chłopców: syna pani Malwiny - Ignacego, grającego na saksofonie, oraz absolwenta naszego przedszkola - prywatnie syna pani Pauliny - Mateusza Kota, grającego na trąbce. Na koniec został przedstawiony Jakub Mrajca – gitarzysta zespołu Detox. Pan Kuba oprócz gitary elektrycznej, zaprezentował najmniejszą gitarę ukulele, posiadającą tylko cztery struny. Kto z naszego przedszkola odgadł nazwę tego instrumentu? Mateuszek Jędrychowski, nagrodzony głośnymi brawami.
Nadszedł czas na muzyczny quiz. Przedszkolaki wykazały się doskonałym słuchem muzycznym, biorąc udział w konkursie „Jaka to melodia”. Tak więc wybrany reprezentant grupy wiekowej przebijał (wspólnie z panią Anetą) balonik w kolorze swojej grupy. Następnie pani Basia lub pan Kuba grali kilka nutek muzycznej zagadki. Padały same poprawne odpowiedzi! Na zakończenie imprezy, przedszkolaki wspólnie z artystą zaśpiewały napisaną przez niego piosenkę pt „Będę królem”. Muzyczne spotkanie przyniosło wszystkim dużo radości, a zabawa wszystkim się podobała. Jak zauważyła pani dyrektor (podczas wręczania dyplomów naszym muzykom), najlepszym dowodem dużego zainteresowania dzieci był fakt, że nikt wcześniej nie opuścił auli. Naszym gościom jeszcze raz serdecznie dziękujemy i życzymy dużo sukcesów!!!