W tym roku styczniowy 13-ty piątek był w naszym przedszkolu wyjątkowo kolorowym i radosnym dniem, nie mającym nic wspólnego z pechem czy przesądami. Już od samego rana witaliśmy bowiem nie naszych codziennych zaspanych jeszcze przedszkolaków, tylko prawdziwych przebierańców!

Nagle do sal zaczęły się schodzić koty, królewny, czarownice, policjanci, rycerze, wojownicy ninja i wiele wiele innych zaczarowanych postaci, a to wszystko za sprawą Balu Karnawałowego, który właśnie w piątek odbywał się w naszym przedszkolu. Radość i podekscytowanie dało się zauważyć u każdego przedszkolaka, a jeszcze większe emocje towarzyszyły chyba jednak Rodzicom ;) Każdy bowiem chciał wyglądać wyjątkowo i tak też było! Bal Karnawałowy jest chyba jedną z najważniejszych imprez obchodzonych w przedszkolu, dlatego też frekwencja była tego dnia imponująca. A wszystko zaczęło się zaraz po śniadaniu, kiedy to przy dźwiękach Marsza Radeckiego J. Straussa, każda grupa prowadzona przez swoją wychowawczynię wyruszyła zaprezentować swoje stroje w karnawałowym korowodzie. Kiedy już wszyscy zebrali się w holu przedszkola, Pani Ania Jurgasik oficjalnie przywitała uczestników balu. Następnie przyszedł czas na prezentację grup, które kolejno bawiły przebierańców wybraną przez siebie zabawą. Było głośno, radośnie i kolorowo! Wszędzie fruwały balony i serpentyny a z głośników płynęły same ulubione przeboje wszystkich przedszkolaków. Były samodzielne pląsy, tańce w parach, w kołach, kolorowe pociągi i wiele różnych tanecznych wygibasów. Energia rozpierała nie tylko dzieci ale również Panie pracujące w przedszkolu, które z chęcią swoim pociechom wtórowały w zabawie i tańcach. Kiedy dało się już wyczuć pierwsze oznaki zmęczenia przyszedł czas na obiad, krótki relaks i znowu ruszyliśmy w tany, co świadczy o tym że zabawa była pierwsza klasa i nikt nie chciał jej odpuścić. Niektóre przedszkolaki były wręcz zabierane przez Rodziców do domu, prosto z karnawałowego parkietu! I o to właśnie chodziło! Myślę, że emocje będą u dzieci opadać jeszcze przez jakiś czas, a wspomnienia ze wspólnej szalonej zabawy na długo zostaną w ich pamięci!

PODZIĘKOWANIA

W tym miejscu chciałybyśmy podziękować wszystkim Rodzicom za przygotowanie dzieciom pięknych strojów, w których mogły się poczuć wyjątkowo tego dnia.

Dziękujemy wszystkim chętnym Rodzicom za przyniesienie dla dzieci słodkości, napojów i owoców.

Dziękujemy również naszej Pani Logopedzie Agnieszce Tekieli, za oprawę fotograficzną imprezy i kolejną porcję pięknych wspomnień uwiecznionych na zdjęciach.