W środę 11 stycznia w naszym przedszkolu odbyły się niezwykłe jasełka – niecodzienne, ponieważ wzięli w nich udział Rodzice i dzieci z grupy Jeżyków. Przygotowane pod kierunkiem wychowawczyń Pani Agnieszki Nagło i Pani Bożeny Piwowarskiej przedstawienie jasełkowe „Jasełkowa łezka – humoreska” było przeznaczone dla rodziców oraz emerytowanych nauczycieli z naszej gminy, którzy licznie nas odwiedzili.

Nietypowe jasełka bardzo się podobały, bo większość dialogów w tym przedstawieniu została okraszona odrobiną humoru. Punktem wyjścia była zabawa w teatr, z której dzieci płynnie przeszły w odgrywanie jasełek. W rolę Marii wcieliła się mama Jagody Pani Marta Wącławska , w rolę Józefa tata Julka Pan Przemek Dusza byli również mędrcy, pasterze i pasterki oraz aniołowie, ale także zaskakujące i oryginalne postacie - w stajence pojawili się osioł, myszy i kot, u którego na scenie dokonała się duchowa przemiana. Przedstawieniu towarzyszyły piękne piosenki oraz tańce. Występ zakończył się gromkimi brawami. Po zakończeniu przedstawienia wielkim zaskoczeniem, zarówno dla dzieci jak i dla widowni, było pojawienie się rodziców przebranych za kolędników, którzy zachęcili wszystkich do wspólnego kolędowania. Kolędnikami byli: Pani Dorota Brykalska, Pani Marzena Kramarz, Pan Sławek Kurek, Pani Joanna Wandas a na gitarze przygrywała im nauczycielka Pani Basia Stanek. Po kolędowaniu Pani Prezes Halina Kurkiewicz w imieniu przybyłych gości, podziękowała za zaproszenie i piękny występ. Kolędnicy barwnym pochodem zaprosili wszystkich uczestników spotkania na salę, gdzie odbyło się krótkie spotkanie rodziców i emerytów z pracownikami przedszkola przy kawie i ciastku. Było to bardzo wzruszające sentymentalne spotkanie nauczycieli ze swymi wychowankami. Rodzicom jak i dzieciom  należą się pochwały za pokonanie tremy, wczucie się w role, a przede wszystkim za umiejętność działania w zespole, dzięki czemu wspólnie stworzyli  bardzo efektowne widowisko.