W sobotę 30 stycznia 2016 r. odbyło się oficjalne, uroczyste otwarcie Integracyjnego Centrum Rozwoju Dziecka w Słomnikach. Już od samego rana atmosfera w przedszkolu była gorąca, trwały bowiem przygotowania do przyjęcia wszystkich zaproszonych gości. O godzinie 10 do przedszkola zaczęły przychodzić dzieci wraz z Rodzicami, a później wszyscy zaproszeni. Chwilę po godz. 11 prowadząca imprezę, wychowawczyni grupy Wiewiórek Pani Barbara Stanek, powitała wszystkich gości i zaprosiła na występ artystyczny w wykonaniu dzieci z grup Wiewiórek i Jeżyków czyli Jasełka.

Dzieci choć przejęte, po raz kolejny stanęły na wysokości zadania i pięknie zagrały historię o Bożym Narodzeniu, za co zostały nagrodzone długimi, gromkimi brawami. Następnie Pani Barbara Stanek poprosiła o zabranie głosu Burmistrza Gminy Słomniki Pana Pawła Knafla i Dyrektor Samorządowego Przedszkola w Słomnikach Panią Małgorzatę Wojasińską, którzy oficjalnie powitali wszystkich obecnych. Pan Burmistrz omówił etapy powstawania inwestycji oraz zalety technologii pasywnej, w której budynek został zaprojektowany. Podziękował także wszystkim, którzy przyczynili się do jego powstania min. projektantom budynku z krakowskiej pracowni architektonicznej Architektura Pasywna, Panom Tomaszowi Pyszczkowi i Marcinowi Stelmachowi, firmie Ekokaloria, Budownictwo Pasywne, która wykonała budowę. Kolejnym punktem programu było uroczyste przecięcie wstęgi, którego dokonali: Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Pan Wojciech Kozak, Burmistrz Gminy Słomniki Pan Paweł Knafel, Wizytator z ramienia Kuratorium Oświaty w Krakowie Pani Sylwia Odrzywałek, Dyrektor Przedszkola Małgorzata Wojasińska oraz przedstawiciel braci przedszkolnej Kubuś Pycia. Po uroczystym przecięciu wstęgi, przy dźwiękach fanfar, Pani Barbara Stanek ogłosiła, że Integracyjne Centrum Rozwoju Dziecka w Słomnikach zostało oficjalnie otwarte. Następnie na scenę zaproszono Proboszcza Parafii Słomniki, Księdza Stanisława Włosowicza, który po odmówieniu modlitwy i odczytaniu Ewangelii poświęcił budynek i krzyże do sal. Później kolejno, o zabranie głosu zostali poproszeni: Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Pan Wojciech Kozak, Radny Województwa Małopolskiego Pan Adam Domagała, Wizytator z Kuratorium Oświaty Pani Sylwia Odrzywałek, przedstawicielka Rodziców Pani Beata Zagrodzka. Na koniec, na scenie pojawiła się Pani Dyrektor Małgorzata Wojasińska, która w imieniu wszystkich pracowników Przedszkola, serdecznie podziękowała Burmistrzowi Gminy Słomniki Panu Pawłowi Knaflowi i Wiceburmistrzowi Panu Michałowi Chwastkowi za to, że dostrzegli potrzebę stworzenia takiego miejsca dla naszych najmłodszych, dodała również, że marzenia o pięknym, dużym i kolorowym przedszkolu właśnie się spełniły. Na koniec części oficjalnej, Pani Barbara Stanek jeszcze raz podziękowała wszystkim gościom za obecność i zaprosiła do zwiedzania budynku, oraz na poczęstunek przygotowany przez Konsorcjum Gastronomiczne Ekler z Baranówki. W trakcie poczęstunku, na zebranych czekała jeszcze jedna niespodzianka, a mianowicie pyszny tort w kształcie bryły przedszkola. Przy wyjściu, każdy gość dostał także drobny upominek na pamiątkę tego wydarzenia.

W tym miejscu dziękujemy za wszystkie dobre słowa, które padły w trakcie uroczystości. Z relacji i rozmów z gośćmi możemy stwierdzić, że byli oni pod dużym wrażeniem zarówno samej inwestycji jak i pięknego występu dzieci. Poniżej znajduje się fotorelacja z oficjalnej części imprezy.

To jeszcze nie koniec!!! Po części oficjalnej, w godzinach od 16 do 18 w naszym przedszkolu zorganizowano dzień otwarty dla wszystkich Mieszkańców Miasta i Gminy Słomniki, po to, aby każdy chętny mógł zwiedzić i obejrzeć nowo powstały obiekt. Dziękujemy Państwu za obecność! Fotorelacja znajduje się w linku poniżej.

PODZIĘKOWANIA

Dziękujemy Pani Małgorzacie Klich za pomoc w organizacji uroczystego otwarcia Integracyjnego Centrum Rozwoju Dziecka w Słomnikach z ramienia Urzędu Miasta i Gminy Słomniki, oraz za koordynowanie całej imprezy.

Dziękujemy Dyrektor Banku Spółdzielczego w Słomnikach Pani Marii Gracy oraz Pani Kierownik Powiatowego Urzędu Pracy, Filia Słomniki Barbarze Golanko, za nieustanne wspieranie nas, nie tylko przy okazji otwarcia ICRD.

Dziękujemy mamusi Olafa z grupy Jeżyków, Pani Dorocie Brykalskiej za to, że po raz kolejny znalazła dla nas czas i nagrała na pamiątkę całą uroczystość.

Podziękowania składamy również na ręce Pana Zbigniewa Bębna, który zawsze jest chętny do pomocy przy realizacji naszych przedsięwzięć i pomysłów.

Dziękujemy naszej Logopedzie Pani Agnieszce Tekieli, za wykonanie pięknej fotorelacji z imprezy.

Dziękujemy Centrum Kultury w Słomnikach oraz Panu Wojciechowi Janczarskiemu za użyczenie nam i obsługę nagłośnienia.

Wreszcie dziękujemy Rodzicom za obecność i przygotowanie dzieci do przedstawienia. Fajnie, że możemy na Was liczyć!