We czwartek 17 grudnia gościliśmy w przedszkolu naszych starszych kolegów i koleżanki z Gimnazjum ze Słomnik, którzy pod opieką Pań Marii Szczepaniak i Barbary Waszuk po raz kolejny przygotowali charytatywne przedstawienie bożonarodzeniowe pt. Niezwykły prezent. Była to opowieść o Stasiu, który przed świętami Bożego Narodzenia nie był zbyt grzecznym i pomocnym synem w efekcie czego jego mama zniknęła.

Wtedy zrozumiał, że jego zachowanie było złe i postanowił się poprawić. Podczas poszukiwań mamy Staś spotkał wiele postaci min. baletnicę, czarownicę, aniołka, indianina, krasnoludki które także były smutne i nieszczęśliwe z różnych powodów. Staś postanowił zrobić dobry uczynek i swoją rozmową pomóc im odzyskać radość. Na koniec do wszystkich zatroskanych bohaterów przybył św. Mikołaj, który w worku przyniósł to czego każdy uczestnik przedstawienia szukał. No i oczywiście Staś...odzyskał swoją mamę. Historia skończyła się szczęśliwie dla wszystkich. Dzieci z wielkim zainteresowaniem i przejęciem oglądały przedstawienie, żywiołowo reagując na to co się działo na scenie. Wszystkim bardzo historia Stasia przypadła do gustu i myślę była świetną lekcją dobrego zachowania i wzajemnej życzliwości szczególnie teraz przed świętami. Datki, które dzięki Państwa uprzejmości udało nam się zebrać przy okazji przedstawienia, zostaną zagospodarowane przez organizatorów akcji, na prezenty świąteczne dla najuboższych dzieci z naszej Gminy, za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy!