We środę 9 grudnia 2015 r. od rana wszystkie dzieci z naszego przedszkola w napięciu ale i z radością oczekiwały wizyty Świętego Mikołaja. Po śniadaniu pięknie ubrani w mikołajkowe czapki zajęliśmy miejsca w sali widowiskowej, do której miał przybyć ten długo wyczekiwany przez wszystkich gość.

W tym roku razem z nami na Św. Mikołaja czekały także dzieci, zaproszone z integracyjnego oddziału zerowego ze Szkoły im. Stanisława Wyspiańskiego w Waganowicach. Po oficjalnym przywitaniu z pomocnicą św. Mikołaja Pani Beatka oznajmiła wszystkim, że niezwykły gość już jest w naszym przedszkolu!!! Powitanie Św. Mikołaja ze wszystkimi przedszkolakami i pracownikami oby placówek było bardzo podniosłe i wzruszające. Kiedy Św. Mikołaj zajął już miejsce na scenie rozpoczął się koncert, połączony z przedstawieniem pięknej muzycznej bajki o pewnym Psie - Bohaterze, w wykonaniu Baśniowej Kapeli. Następnie nadeszła przez wszystkich chyba najbardziej oczekiwana chwila,czyli prezenty od Św. Mikołaja dla wszystkich grzecznych dzieci. Zanim Św. Mikołaj rozdał dzieciom podarunki przedszkolaki zaśpiewały niezwykłemu gościowy specjalnie na tą okazję przygotowaną piosenkę! Po rozdaniu prezentów i krótkich rozmowach dzieci ze Św. Mikołajem nadszedł czas pożegnania. Myślę, że wszyscy Ci mali i Ci duzi na długo zapamiętają to niezwykle wzruszające spotkanie i będą grzeczni w ciągu całego przyszłego roku!