Smaller Default Larger
Wycieczka do gospodarstwa ekologicznego

6 października 2015 r. grupa Wiewiórek i Jeżyków wraz z wychowawczyniami uczestniczyła w wycieczce do Gospodarstwa Edukacyjnego „Pszczółki” mieszczącego się w Niezwojowicach (gmina Pałecznica).  Wycieczka obfitowała w wiele wrażeń a lepszej pogody tego dnia nie mogliśmy sobie wymarzyć. Głównym tematem wycieczki było przygotowywanie przetworów na zimę. Dzieci uczestniczyły w prażeniu powideł, które później przywiozły ze sobą do domu, a także własnoręcznie lepiły rogaliki z konfiturą.

Kolejnym punktem wycieczki była prawdziwa lekcja historii, podczas której dzieci poznały przebieg bitwy pod Racławicami oglądając ruchomą makietę wykonaną przez właściciela Pana Janusza Króla. Po zrobieniu sobie pamiątkowego zdjęcia przy pomniku Jana Pawła II, dzieci przeniosły się do klasy z dawnych lat. Siedząc w drewnianych ławkach miały okazję sprawdzić jak pisze się prawdziwym gęsim piórem maczanym w atramencie co sprawiło im dużo frajdy. Kleksy pojawiały się nie tylko na kartkach ale też na rączkach wink

Po opuszczeniu klasy czekała na dzieci prawdziwa niespodzianka. Pan Janusz zaprosił nas wszystkich na przyczepę wypełnioną sianem i zabrał nas traktorem na przejażdżkę po swojej posesji. Po drodze jedliśmy wędzone śliwki i jabłka, przejeżdżaliśmy przez sad, próbowaliśmy głogu a na koniec przejażdżki w ogrodzie czekały już na nas gęsi, które robiąc dużo hałasu domagały się żeby je nakarmić. Przedszkolaki sprawdziły się w tej roli zawodowo.

GaleriaPo przejażdżce Pani Agnieszka Król zaprosiła nas na pyszną zupę pomidorową. Pojedzeni i posileni przenieśliśmy się do ogrodu warzywnegogdzie dzieci miały powtórkę z warzyw i mogły zobaczyć jak taki prawdziwy ogród wygląda. Mieliśmy także okazję wejść do dużego ula w którym przez szybkę oglądaliśmy pracę pszczół. W sadzie czekał nas jeszcze jeden gość – baranek Olaf, który uwielbia nagietki dlatego dzieci wspólnie poczęstowały go tym przysmakiem laughing

Na koniec dzieci wysłuchały pięknej bajeczki o życiu pszczół i mogły spróbować miodu z pasieki Państwa Królów. Pobyt w Gospodarstwie Edukacyjnym zakończył się wspólnym ogniskiem i pieczeniem ziemniaków. Pełni wrażeń w doskonałych humorach  wróciliśmy do przedszkola.

Pani Lato została pożegnana po to żeby Pani Jesień zagościła na dobresmile                                                       Więcej zdjęć tutaj --->