Smaller Default Larger
11 listopada

We wtorek 10 listopada 2015 r. o godz. 11 w naszym przedszkolu odbył się uroczysty apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Część artystyczną przygotowały dwie najstarsze grupy (Wiewiórki i Jeżyki) pod opieką wychowawczyń.Wszystkie dzieci ubrane na galowo, z własnoręcznie zrobionymi kotylionami zgromadziły się w auli aby uczestniczyć w tej podniosłej chwili. W krótkich wierszykach oraz komentarzach narratora przypomnieliśmy sobie przebieg historycznych wydarzeń, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę wolności.

Treści historyczne przeplatały się z pieśniami patriotycznymi, które wszystkim przedszkolakom bardzo przypadły do gustu. Usłyszeliśmy Kadrówkę, Płynie Wisła płynie, Wojenko wojenko oraz Hymn Polski Mazurka Dąbrowskiego. Dzieci zaprezentowały także dwa tańce: krakowiaka i poloneza do piosenki Czerwone jabłuszko. Każdy przedszkolak z przejęciem wyrecytował Katechizm Małego Polaka, a na koniec zabrzmiała piosenka pt. Jesteśmy Polką i Polakiem. Apel zakończył się wspólnym odśpiewaniem kilku piosenek partriotycznych przez naszą kadrę. 

Polska to nasza Ojczyzna, kraj w którym żyjemy i jej trudną hitorię trzeba dzieciom przekazywać od najmłodszych lat. A takie rocznice są ku temu najlepszą okazją.

 

więcej zdjęć tutaj ----------->