Smaller Default Larger

Zapraszamy dzieci do krainy baśni,
gdzie słoneczko świeci,
gdzie gwiazda nie gaśnie.
Przypomnijmy sobie razem, jeśli chcecie,
bajki, kolorowe, najpiękniejsze w świecie

 

Zupełnie wyjątkowy prezent z okazji Dnia Dziecka przygotowali dla swoich pociech Rodzice oraz nauczycielki - reżyserki przedstawienia Pani Agata Dudek i Pani Basia Stanek. Dla odmiany to Rodzice wystawili dla dzieci bajkę pt. "Zamieszanie w krainie bajek" Występ poprzedzony był kilkoma próbami, podczas których aktorzy świetnie się bawili. W dniu przedstawienia można było wyczuć wśród aktorów lekkie zestresowanie i tremę ale gdy już wyszli na scenę grali wspaniale.

Do krainy bajek przybywają wróżki złej mocy, które kochają waśnie i spory. W przedstawieniu wszystko stanęło na głowie : Jaś z Małgosią trafili do bajki Czerwonego Kapturka, Wilk został sam, Kot w butach zgubił swojego Janka a Czarownica nie miała kogo straszyć. Dopiero Król Baj przywrócił spokój i  zmienił hecę złych wróżek w dawną krainę bajek. Aktorzy z wielkim zaangażowaniem wcielili się w odgrywane role poszczególnych postaci. Dopełnieniem bajkowej oprawy była naturalna leśna sceneria oraz niezwykle piękne stroje bohaterów przedstawienia. Po przedstawieniu aktorzy udali się do poszczególnych grup, gdzie spotkali się z przedszkolakami, pozowali z nimi do zdjęć i częstowali cukierkami. Występ Rodziców wzbudził wśród dzieci moc wrażeń, radości i uśmiechów  a zarazem był ogromnym zaskoczeniem i niespodzianką dla dzieci. Doskonała gra aktorów i radosna atmosfera pozostawiła wiele emocji i wrażeń. Dzieci były zachwycone przedstawieniem.

W poszczególnych rolach mogliśmy oglądać:

Czarownica - Agnieszka Steciak

Jaś - Przemysław Dusza

Małgosia - Małorzata Madurska

Czerwony Kapturek - Małgorzata Idzik

Wilk - Tomasz Bujarski

Król Baj - Łukasz Czapla

Kot w Butach - Michał Miszczyk

Złe wróżki:

Żanna Sowula

Sylwia Małek

Krasnoludki:

Mędrek - Marta Wącławska

Maruda - Joanna Wandas

Gapcio - Karolina Stypuła

Nieśmiałek - Anna Miśkiewicz

Wesołek - Iwona Ząbczyńska

Płaczek - Beata Warszewska

Śpioszek - Paulina Ziarko

 

Składamy serdeczne podziękowania  Rodzicom oraz Basi i Agatce  za czas, zaangażowanie oraz wielkie serce, które włożyli w przygotowanie bajki .