Smaller Default Larger

W środę 27 kwietnia 2016r. nasze przedszkole gościło uczniów ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Słomnikach wraz z Panią Dyrektor Joanną Chećko - Bolon i nauczycielami.

Podczas koncertu zaprezentowali swoje umiejętności uczniowie: Zuzanna Bednarczyk, Paula Kusiak, Hania Włodarz, Oliwia Ciszewska, Dawid Gadzinowski, Karol Mędrala, Natalia Cupiał, Mateusz Wieczorek, Zuzia Baran, Daria Pałetko, Mateusz Kot, Bartosz Bróg.  Przedszkolaki mogły poznać, a przede wszystkim usłyszeć na żywo takie instrumenty jak: skrzypce, gitara, fortepian, perkusja, akordeon, saksofon, ksylofon,flet, trąbka i klarnet. Instrumentaliści zaprezentowali nam na wyżej wymienionych instrumentach utwory m.in. "Płynie Wisła płynie", "Zuzia lalka nieduża", "Czerwone jabłuszko" i wiele innych przyjaznych dla naszego ucha utworów. Dzieci oglądały i słuchały z ogromnym zachwytem utworów. Koncert poprowadziła Pani Bogumiła Michałek, która  również zadawała dzieciom zagadki a za poprawnie udzielone na nie odpowiedzi przedszkolaki dostawały drobne upominki w postaci muzycznych ołówków. Występ wykonawców Szkoły Muzycznej złożył się na znakomite spektrum dźwięków i barw, jakie można usłyszeć grając na prezentowanych instrumentach. Koncert jak najbardziej miał formę edukacyjną i promującą kulturę muzyczną. Mamy nadzieję, że to dopiero początek naszej muzycznej przygody i z ogromną niecierpliwością czekamy na kolejny Koncert. Byliśmy dumni gdy na scenie pojawiali się absolwenci naszego przedszkola. Może wśród przedszkolaków pojawią się niebawem muzyczne talenty. Serdecznie dziękujemy uczniom i nauczycielom Szkoły Muzycznej za odwiedziny w naszym przedszkolu i wspaniały koncert.