Smaller Default Larger

Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze. W piątek 27 listopada nasze przedszkole spowiły pajęczyny, światło w salach przygasło, żywym płomieniem zapaliły się świece a do przedszkola przybyli andrzejkowi przebierańcy.

W listopadową ciemną noc
swój los wywróżę sobie,
bo wróżby dziwną mają moc…
mówiły mi o Tobie.                          

 

Przedszkolaki bardzo czekały na ten dzień nie tylko z tego powodu, że mogły się przebrać i na chwilę zamienić w księżniczkę, rycerza, superbohatera, zorro, czy królewnę śnieżkę ale też dlatego, że ten dzień wygląda inaczej niż wszystkie za sprawą wróżb i andrzejkowych zabaw. Każdy mógł się dowiedzieć kim będzie w przyszłości, jak będzie miała na imię żona albo przyszły mąż. Sprawdzaliśmy też za pomocą kostki, ile dzieci dostaną prezentów od Św. Mikołaja i co przyniesie im najbliższa przyszłość. Śmiechu i radości było co niemiara. Wróżby przeplatane były andrzejkowymi tańcami do ulubionych dziecięcych piosenek i hitów muzyki rozrywkowej. W pewnym momencie kiedy sił już zaczynało wszystkim brakować do sali weszła Pani Dyrektor przebrana za diablicę i przywiozła dzieciom słodki poczęstunek. Zabawy andrzejkowe trwały jeszcze na dłuuugo po obiedzie. Nikt ścian tego dnia nie podpierał! I to było super!

Gdy święty Andrzej ze śniegiem przybieży, sto dni śnieg na polu leży... - kto wie, może w tym roku będziemy mieć białą zimę i śnieg na święta ??innocentlaughing

 

MISIE

 

ZAJĄCZKI (link już działalaughing)

 

ŻABKI

 

KOTKI

 

WIEWIÓRKI

 

JEŻYKI