Smaller Default Larger

We środę 23 września razem ze wszystkimi przedszkolakami pożegnaliśmy gorące Lato i powitaliśmy kolorową Jesień. Dzieci tego dnia przyszły ubrane w jesienne kolory i wspólnie z wychowawczyniami brały udział w różnych dyniowych zabawach.

Żabki pomarańczowe zajęcia rozpoczęły się od wprowadzenia dzieci do tematu poprzez dyniowe powitanie: "Jak przyjemnie i wesoło, kiedy dynia krąży w koło - dynia tu, dynia tam, dynia krąży tu i tam" . Następnie rozpoczęła się główna część zajęć, podczas których dzieci: poznawały różnorodność dyń, opisywały przyniesione przez siebie dynie, segregowały dynie pod względem wielkości, koloru, kształtu, wzbogacały swoją wiedzę na temat dyń. Następnie czterolatki wzięły także udział w dyniowych zabawach ruchowych takich jak dyniowe kręgle, slalom dyniowy, skoki przez dynie różnej wielkości, podawanie dyni w rzędzie rożnymi sposobami - nad głową, między nogami, czy z boku. Tego dnia przywitaliśmy również nową porę roku czyli JESIEŃ. Przedszkolaki tańczyły swobodnie do piosenek o tematyce jesiennej wykorzystując do tego kolorowe chusteczki. Zwieńczeniem tego jesiennego dnia było wykonanie wspólnej pracy plastycznej – jesiennego drzewa z kolorowych liści wykonanych techniką odbijania gąbki w farbie i stemplowania. U Wiewiórek tego dnia kącik przyrodniczy wzbogacił się o wiele ciekawych odmian dyni przyniesionych przez dzieci. A że dynia była głównym tego motywem pierwszego dnia Jesieni wszystko kręciło się wokół niej. Na początku dzieciaki poznały wiele ciekawostek na temat tego zdrowego warzywa. Później wszystkie Wiewiórki chętnie poznawały ich ciężar, porównywały wielkość, toczyły, przekładały z rąk do rąk, ustawiały wg wielkości, a nawet zaglądały do środka. Odkryte przez dzieci pestki posłużyły im do doskonalenia umiejętności przeliczania na konkretach. Na koniec wykonały dynie z papieru i bibuły, które później chętnie prezentowały na zdjęciach. Misie, pomimo tego że była ich dosłownie garstka, wspólnie malowały farbami piękne jesienne drzewo, które na koniec ozdobiły prawdziwymi liśćmi. Kotki brały udział w zawodach sportowych z wykorzystaniem jesiennych skarbów. U Zajączków pojawiły się odlotowe dynie z bibułowymi włosami, a Jerzyki próbowały zmieścić dynie do papierowej skrzynki. W każdej grupie przez cały dzień było radośnie, jesiennie i pomarańczowo! Pani Jesień! Witamy Cię!