16 maja dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w audycji muzycznej przygotowanej przez Mobilną Filharmonię. W tym roku obchodzimy 200 lecie urodzin Stanisława Moniuszki, który jest ojcem polskiej opery.

2019 rok zatem jest muzycznym rokiem Stanisława Moniuszki, który zainspirował    artystów do tego by głównymi bohaterami naszej kolejnej muzycznej przygody byli Chopin, Moniuszko i inne chłopaki czyli nasza wspaniała polska kadra artystyczna! W programie naszego polskiego przepięknego i edukacyjnego koncertu znajdowały  się najpopularniejsze pieśni Moniuszki, doniosły Mazur, romantyczny Walc a-moll Fryderyka Szopena, Preludium, a także Witold Lutosławski z Julianem Tuwimem i świetne aranżacje muzyczne do słów znanym dzieciom wierszy oraz jedna z „zapomnianych piosenek” Henryka Warsa!  Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem wsłuchiwały się w muzykę, a także same aktywnie uczestniczyły w koncercie. Wszyscy byliśmy muzycznie zaczarowani!