W piątek 29 marca 2019 r. zaprosiliśmy do naszego przedszkola Mobilną filharmonię. Goście zagrali nam piękny wiosenny koncert, na którym  dzieci miały możliwość zobaczyć, jak poprzez muzykę można wyrazić emocje tj. smutek, radość, zachwyt, złość, szczęście.

Przedszkolaki zapoznały się z wyjątkową muzyką wielkich kompozytorów oraz ciekawostkami z ich życia. Artyści w mistrzowski sposób zagrali dzieciom: „Marsz weselny” Felixa Mendelssohna, „Arię na strunie G” Jana Sebastiana Bacha, „Wejście Gladiatorów” Juliusa Fucika, „Hymn Ligi Mistrzów” oraz słynne „Bolero” Maurice Ravela i „Habanerę”- melodię z opery „Carmen”. Mogliśmy również porozmawiać o pracy muzyka, koncertach, obejrzeć instrumenty i poznać niektóre z nich. Dzieci z zachwytem słuchały pięknej muzyki, za którą podziękowały  gromkimi brawami.