Dnia 20.03.2019r najmłodsze przedszkolaki z grup: Misie, Zajączki, Żabki wraz ze swoimi paniami wyruszyły na wycieczkę do Krakowskiego Multikina na seans z serii BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK.

Codziennie w głowach dzieci pojawiają się rozmaite pomysły na zabawę, ale czy każdy z nich jest bezpieczny ? Czy dzieci znają zasady bezpiecznego zachowania się na ulicy? Tego wszystkiego mogliśmy się dowiedzieć podczas prelekcji z panią Policjantka. Przedszkolaki utrwaliły zasady przechodzenia przez jezdnię, uczestnictwa w ruchu ulicznym, utrwaliły kolory i znaczenie sygnalizatora świetlnego oraz podstawowych znaków drogowych. Mieliśmy okazję zobaczyć z bliska jak wygląda radiowóz policyjny, a co odważniejsze dzieciaki włączały w nim sygnały dźwiękowe. Pani Policjantka szczególnie uwrażliwiała przedszkolaki na noszenie odblasków, a na koniec prelekcji każde dziecko otrzymało opaskę odblaskową. Po pogadance o bezpieczeństwie nadeszła upragnioną chwila jaką było wyświetlenie filmu animowanego PSI PATROL. Wszyscy z zaciekawieniem śledzili przygody psiej drużyny. Psi ulubieńcy ratowali swoje miasto przed zagładą i jak to w bajkach  bywa wszystko na szczęście skończyło się happy endem. W przypadku większości dzieci było to pierwsze spotkanie z kulturą audiowizualną i z pewnością spotkanie to na długo pozostanie dzieciom w pamięci. Najmłodsze przedszkolaki na swojej pierwszej poważnej wycieczce spisali się na medal.