Smaller Default Larger

19 grudnia w naszym przedszkolu był bardzo uroczystym dniem. Zgodnie z tradycją najstarsza grupa przedszkolaków - Jeżyki pod opieką Pani Agnieszki i Pani Bożenki, wystawiła dla swoich Rodziców, zaproszonych gości oraz wszystkich pracowników przedszkola piękne Jasełka.

Tegoroczne przedstawienie oparte było na dwóch płaszczyznach tej domowej i betlejemskiej. Dzieci zaprezentowały po kolei wszystkie ważne wydarzenia, które miały miejsce ponad 2000 lat temu w ubogiej betlejemskiej stajence oraz przygotowania i tradycje jakie mają miejsce podczas świąt Bożego Narodzenia w naszych domach. Były kolędy, wspólne łamanie się opłatkiem, wzruszające pastorałki piękne tańce i dialogi. Pan Burmistrz Paweł Knafel przeczytał fragment Ewangelii wg św. Łukasza o Bożym Narodzeniu. Po Jasełkach Rodzice razem z dziećmi zostali zaproszeni przez Panią Dyrektor Małgorzatę Wojasińską do wigilijnego stołu.