Smaller Default Larger

4 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół Specjalnych z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Wyspiańskiego w Waganowicach odbył się Międzyszkolny Konkurs Kolę i Pastorałek pt. Zaśpiewajmy Jezusowi kolędę już dziś.

Nasze przedszkole reprezentowały dwie grupy wokalne i jedna solistka łącznie 31 dzieci. Grupy do konkursu przygotowała Pani Basia. Młodsza grupa w strojach aniołów zaśpiewała pastorałkę Boże Dziecię witaj nam, natomiast starsza grupa pasterze wykonała wraz z instrumentacją kolędę Przybieżeli do Betlejem. Nasza solistka Milenka Dejworek wykonała solo pastorałkę Jaka cicha jest ta noc (sł. i muz. A. Loska). Dzieci pewnie i pięknie się zaprezentowały. Na wyniki konkursu musieliśmy poczekać do piątku ale już wiemy, że oba nasze zespoły i solistka zakwalifikowały się do Koncertu Laureatów, który odbędzie się w niedzielę 6 stycznia w Waganowicach, z czego bardzo się cieszymy! Wtedy też jury w składzie: Przewodniczący: Pan Wojciech Janczarski, Pani Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Maria Jagła oraz Pani Agnieszka Peroń nauczyciel Zespołu Szkół w Waganowicach wręczą laureatom nagrody za udział w konkursie. Jeszcze raz serdeczne gratulacje dla małych artystów!