Smaller Default Larger

W piątek 12 października wychowawczynie grup Kotków i Wiewiórek zabrały dzieci na wycieczkę do lasu i polanę edukacyjną w Goszczy. Piękna słoneczna pogoda była idealnym dopełnieniem naszej wyprawy, gdyż w promieniach słońca najlepiej podziwia się złotą polską jesień w lesie. 

Na początku dzieci przypomniały sobie kodeks właściwego zachowania w tym wyjątkowym miejscu ze szczególnym uwzględnieniem zachowania ciszy. Obserwacje przyrodnicze trwały przez cały spacer i pobyt na polanie. Wyposażeni w lupy powiększające przedszkolaki oglądały to co skrywa w sobie leśny krajobraz. Spotkaliśmy nawet Pana grzybiarza, który podarował nam piękne kanie. Oglądaliśmy z bliska prawdziwy paśnik dla saren, gryzaki dla zajęcy oraz przekroje poprzeczne i podłużne drzew, które możemy spotkać w lesie. Na koniec odwiedziliśmy kapliczkę z rzeźbą patrona leśniczych Jana Gwalberta. Pełni wrażeń, pięknych jesiennych widoków, z leśnymi skarbami wróciliśmy do przedszkola. To był piękny dzień!