Smaller Default Larger

We środę 19 .09. 2018 r. gościliśmy w naszym przedszkolu Pana Policjanta z Komisariatu Policji w Słomnikach.  W ramach projektu, do którego od września przystąpiła nasza placówka pt. "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" Pan policjant przeczytał przedszkolakom bajkę Hanny Łochockiej pt. „Jak wróbelek Elemelek leśną dróżką szedł w niedzielę”.

Następnie nasz gość przybliżył  dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przypomniał numery alarmowe oraz zasady zachowania się podczas spotkania z nieznajomym. Przedszkolaki dowiedziały się, jak bezpiecznie podróżować oraz jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa w trakcie jazdy samochodem. Chętne dzieci zadawały pytania i dzieliły się swoimi doświadczeniami związanymi z ruchem drogowym. Pan policjant przypominał  również o konieczności noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe, dlatego na koniec wręczył wszystkim przedszkolakom odblaski. Spotkanie zakończyło się obejrzeniem prawdziwego radiowozu policyjnego na parkingu przedszkola i odpaleniem policyjnego sygnały dźwiękowego. Było bardzo głośno! Serdecznie dziękujemy tacie Kamila za wspólnie spędzony czas.