Smaller Default Larger

 W maju odwiedził nasze przedszkole miś Edzio,  Celem spotkania było zapoznanie dzieci z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Ogromne wrażenie zrobił profesjonalny fantom led, na którym dzieci obserwowały jak płynie krew i jak serce zaczyna ją pompować. Nasze przedszkolaki wprofesjonalny sposób ćwiczyły masaż serca i sztuczne oddychanie, poznały bezpieczną dla poszkodowanego pozycję i trenowały na misiu prawidłowe ułożenie poszkodowanego. Przypomocy dużych rekwizytów uczyły się numerów alarmowych, dowiedziały się jak i kogo wezwać na pomoc. Dzieci również poznały materiały higieniczne i ich zastosowanie w praktyce.Mogliśmy z dumą obserwować zarówno maluchy, jak i starszaki podczas ćwiczeń. Była to doskonała forma połączenia nauki z zabawą, poprzez którą przedszkolaki zdobyły cenną wiedzę z zakresu pierwszej pomocy.

galeria