Smaller Default Larger

W dniu 7.05.2024 r. przedszkolaki z  grupy Kotki, Wiewiórki i Jeżyki  pojechały na wycieczkę   do miejscowości Zalas koło Krakowa. Znajduje się tam Wioska Indiańska Arapaho.

W pięknej, otoczonej lasem scenerii czekało na uczestników wycieczki wiele ciekawych i zaskakujących atrakcji. W formie zabawy dzieci przeniosły się w świat Dzikiego Zachodu. Na zielonej polanie indiańskim okrzykiem „Howgh!” przywitał nas wódz Siedzący Jastrząb z indiańską kobietą o imieniu Tańcząca na Wietrze. Bardzo przypadł nam do gustu ich egzotyczny ubiór i fantazyjne pióropusze na głowach.Przygodę rozpoczęli od malowania twarzy w barwy indiańskie. Mieliśmy okazję zapoznać się z wyglądem wioski, zobaczyliśmy tradycyjne namioty – tipi i obejrzeliśmy z bliska szkielety i skóry upolowanych zwierząt.Indianie opowiedzieli nam wiele ciekawych legend, zapoznali z indiańskimi obrzędami, a także przygotowali wiele konkurencji sprawnościowych np.: wspinaczka po linie, strzelanie z łuku do tatanki, rzut obręczami na bizonie rogi, łowienie kaczuszek i wiele innych. Indiańskie zaklęcie wywołujące dobrą pogodę widocznie poskutkowało, gdyż mimo wcześniejszych obaw związanych z opadami deszczu – pogoda nie popsuła nam zabawy i wyjątkowo miło i aktywnie spędziliśmy ten dzień wracając do przedszkola pełni wrażeń.

 
galeria