23 lutego dzieci z naszego przedszkola wybrały się na przedstawienie pt. „O wesołym Sindbadzie żeglarzu” w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Spektakl odbył się w Miejsko – Gminnym Centrum Kultury w Słomnikach.

Baśń „O wesołym Sindbadzie Żeglarzu” wywołała u przedszkolaków wiele pozytywnych emocji. Podziw wzbudziła nie  tylko  ciekawa  gra  aktorska,  ale  także  piękne  kostiumy, scenografia  oraz  bardzo  ciekawe  efekty  świetlne i akustyczne. Mali widzowie w napięciu i z ciekawością śledzili zmagania wesołego Sindbada Żeglarza, by w końcu cieszyć się jego zwycięstwem i szczęściem, który dał mu ślub z Arabellą. Spektakl pokazał ponadczasową dominację dobra nad złem oraz upór w dążeniu do celu, pracowitość, mądrość i odwagę  jako pochwałę ludzkiej szlachetności. Cały spektakl był urozmaicony piosenkami, na które uczniowie reagowały gromkimi brawami. Dodatkowym atutem przedstawienia były efekty świetlne, które na wszystkich wywołały ogromnie wrażenie i zachwyt. Akcja sceniczna była otwarta na udział osób z widowni, co podkreśliło walory dydaktyczne spektaklu. Fantastyczna oprawa muzyczna połączona z rewelacyjnie zaśpiewanymi piosenkami wprowadziła wśród dzieci radosny nastrój i klimat rodem z Baśni tysiąca i jednej nocy.