W dniu 11 maja 2022r., odbył się kolejny Przegląd  Poezji. Celem przeglądów jest rozwijanie zdolności recytatorskich rozwijanie umiejętności poprawnej wymowy, pobudzanie dzieci do aktywnego uczestnictwa w życiu przedszkola.

Naszym „gościem honorowymi” był w tym dniu p. Jan Brzechwa i jego twórczość. Czarodziej słowa i poezji dziecięcej radości, którego popularność wśród kilku już pokoleń nie maleje, ponieważ nie tylko my, ale również nasi rodzice i dziadkowie wiedzą, że „nad rzeczką opodal krzaczka mieszkała kaczka dziwaczka, a w kącie stała samochwała”…Na początku dzieci oglądnęły teatrzyk kukiełkowy związany z jednym z najbardziej znanych wierszy J. Brzechwy pt.”Na straganie”   a następnie  przystąpiły do recytacji.  W przeglądzie wzięło udział 44 uczestników z wszystkich oddziałów przedszkolnych. Wszystkie przedszkolaki  poradzili sobie znakomicie.  Dzieci recytowały wiersze autorstwa J. Brzechwy między innymi: "Kaczka Dziwaczka", "Mucha" , "Tańcowała igła z nitką",    Na koniec Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za udział w Przeglądzie i pogratulowała wspaniałych występów, rozdając pamiątkowe dyplomy i upominki. Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w przeglądzie, za ich kreatywność, zaangażowanie i podjęty trud wyuczenia się wierszy. Podziękowanie składamy także Rodzicom za przygotowanie strojów i rekwizytów, które dopełniły piękną recytację dzieci i podniosły atrakcyjność występów, a uczestnikom za odwagę, jaką wykazali się  występując przed bardzo liczną publicznością.