Smaller Default Larger

Przyszła do nas pani wiosna, cała w sukni z kwiatów. Uśmiechnięta i radosna, wśród lecących ptaków…

W naszym przedszkolu przygotowania do powitania wiosny zaczęły się już kilka dni wcześniej - sale i korytarze zaczęły zmieniać wystrój i zazieleniły się. W poniedziałek 21 marca w przedszkolu królowały odcienie zieleni, zarówno w pomieszczeniach, jak i ubiorze przedszkolaków. W tym roku grupa Wiewiórek, przygotowywała  inscenizację z okazji Powitania Wiosny. Spektakl rozpoczął się od scenki, w której Pani Zima wraz z Bałwankiem pakują walizkę i udają się na   zasłużony odpoczynek. Następnie na scenie pojawiały się  zielone żabki, ptaszki wraz z kolorową tęczą, budziły się zaspane motyle oraz kwiaty - czyli wszystko to co wiąże się z Wiosną. Był też miś śpioszek, który ułożony w swojej gawrze wcale nie miał ochoty na pobudkę! Na końcu na scenę przy dźwiękach muzyki z piosenką na ustach pojawiła się sama Pani Wiosna. Wszystkie obudzone zwierzęta i kwiaty wykonały radosny taniec na jej powitanie. Inscenizacja bardzo podobała się dzieciom i została nagrodzona gromkimi brawami. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

 

Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce Tekieli za piękne zdjęcia z uroczystości, które na pewno będą dla wszstkich wspaniałą pamiatką :) <3

 

 

 

 

galeria