Smaller Default Larger

Sytuacja polityczna za naszą wschodnią granicą z Ukrainą dogłębnie poruszyła nas wszystkich. Także dzieci z Ukrainy muszą niestety zmierzyć się trudną rzeczywistością wojny.

Chociaż wszyscy chcielibyśmy oszczędzić naszym dzieciom lęku przed wojną, to dziecięca wrażliwość i ich mądrość wyczuwa panujące w społeczeństwie napięcia. Dnia 11 marca obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Solidarności z Ukrainą. Na zajęciach w przedszkolu rozmawialiśmy o tym, czym jest wojna, jakie niesie ze sobą niebezpieczeństwa i zagrożenia. Był to dzień, w którym w ramach zajęć kulturoznawczych dzieci poznały położenie Ukrainy na mapie oraz wszystkie symbole tego państwa, takie jak: hymn, flaga, godło czy też najbardziej znane zabytki. Dzieci brały udział w zabawie ruchowej z flagami Polski i Ukrainy oraz obejrzały ukraińską bajkę pt. "Rękawiczka". Ważnym elementem tego dnia było zwrócenie uwagi na język ojczysty tego kraju. Przedstawione zostały podstawowe zwroty, takie jak: dzień dobry, do widzenia, cześć, proszę czy dziękuję. Wszystkie grupy, biorące udział w tym wydarzeniu, stworzyły piękne prace plastyczne, których motywem stało się serce w barwach Ukrainy, symbolizujące nasze wsparcie dla jej mieszkańców.

galeria