We czwartek 3 marca w naszym przedszkolu zagościła Pani Zima.

Choć za oknem jej nie widać i wszystkim bliżej już do wiosny, nic nie stało na przeszkodzie żeby stworzyć zimową atmosferę podczas naszego drugiego już Przeglądu Poezji. Wszystko za sprawą dekoracji, pięknych strojów i rekwizytów, które przyniosły ze sobą dzieci. Tym razem ochotnicy, a było ich prawie 40! prezentowali wiersze związane z tą właśnie białą porą roku. Było o bałwankach, sankach, sportach zimowych i dokarmianiu ptaszków. Przed występami Pani Bałwankowa razem ze swoim pomocnikiem zaproponowali przedszkolakom kilka zimowych zabaw muzyczno-ruchowych oraz inscenizaję wiersza Wandy Chotomskiej pt. 10 bałwanków. Każdy uczestnik przeglądu pięknie się zaprezentował i dobrze bawił bo o to własnie w tym przeglądzie chodziło. Była to też okazja do wykazania się odwagą, bo nie tak łatwo jest wystąpić przed swoimi kolegami i koleżankami mówiąc z pamięci wiersz do prawdziwego mikrofonu.

Na koniec Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za udział w Przeglądzie i pogratulowała wspaniałych występów, rozdając pamiątkowe dyplomy i upominki.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom za przygotowanie dzieci. To był bardzo radosny, wspólnie spędzony czas!

Już teraz możemy zdradzić, że w maju czeka nas trzeci i ostatni już w tym roku Przegląd Poezji, do którego serdecznie wszystkich zapraszamy!

Jaka będzie jego tematyka? Dowiecie się wkrótce :)