Smaller Default Larger

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.

Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku ten dzień wypadał w sobotę – nasze przedszkole świętowało go w piątek 19 listopada. W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. W wielu krajach w tym dniu dzieci podejmowały wspólne działania i inicjatywy po to, aby ich głos był słyszany przez dorosłych, polityków i media. 

W tym roku po raz kolejny nasze przedszkole włączyło się do realizacji święta praw dzieci razem z organizacją UNICEF, dlatego  dzieci przyszły ubrane na niebiesko. W każdej grupie temat realizowany był w inny sposób, ale nadrzędnym celem zajęć była przede wszystkim wspólna zabawa i uświadomienie dzieciom, że pomimo tego że są jeszcze małe ich głos się liczy i powinien być brany pod uwagę przez dorosłych. Szczegółowe sprawozdania z tego święta znajdziecie Państwo w zakłdkach grup. Zapraszamy.

 

film

 

 

film