Smaller Default Larger

W piątek 8 października mieliśmy w przedszkolu prawdziwe show! Wszystko za sprawą Pana Poety - bajkopisarza, który przyjechał do nas ze swoimi fantastycznymi bajkami.

W spotkaniu wzięły udział nasze dwie najstarsze grupy: Wiewiórki i Jeżyki. Wizyta w niczym nie przypominała monotonnego czytania bajek i odpowiadania na pytania dzieci. To były prawdziwe kolorowe warsztaty. Pan Poeta przywiózł ze sobą 3 duże walizy z rekwizytami, ogromy wór balonów i pacynki, za pomocą których w ciekawy sposób prezentował swoje bajki. Dzieci słuchały jak zaczarowane. Po każdej bajeczce była zabawa. I tak: po historii Pawia co ogon miał z przyjaźni dzieci pomagały mu odzyskać mu utracony ogonek, doklejając do papierowego szablonu piórka. W ten sposób lepiej zapamiętują morał z książki: jeśli każdy pomoże choć troszkę, ktoś inny zyska bardzo wiele. Po przeczytaniu bajki pt. Kaczka co przebrała miarkę, dzieci poznały kaczą garderobę. Odnajdywały w niej blisko 50 kolorowych okularów, 46 różnorodnych czapek i 47 dodających uroku wzorzystych peleryn. Przedszkolaki miały zupełną dowolność w kompletowaniu swoich przebrań. Jak wyszło? Zajrzyjcie do fotorelacji. Były również zabawy z balonami, z których później powstało śmieszne ptaszysko - pamiątka dla każdego ze wspólnych zabaw, karmienie Kury co była na diecie zdrowymi przekąskami.  Myślę, że o spotkaniu z Panem Poetą będziemy jeszcze dłuuugo pamiętać! Warsztaty zostały zorganizowane przy udziale Biblioteki Miejskiej w Słomnikach za co serdecznie dziękujemy!

 

 

Zainteresowanych szczegółami odsyłamy na stronę internetową naszego gościa: https://panpoeta.pl/